Laboratorní vyšetření

V zájmu komplexní diagnostiky má v našich vyšetřovacích postup nenahraditelnou úlohu laboratorní diagnostika - tedy vyšetření krve, moči a mozkomíšního moku.

Vyšetření krve provádíme na několika úrovních:
Vyšetření základních biochemických a hematologických parametrů provádíme ještě tentýž den v nemocniní laboratoři.

V ordinaci jsme schopni zhotovit rychlé screeningové testy, jako stanovení glykémie (cukru v krvi), či zhotovení rychlých SNAP testů proti některým infekčním nemocem, jako jsou psinka a parvoviróza u psů, u koček potom virus kočičií leukémie či infekční peritonitidy koček.

Při ostatních vyšetřeních spolupracujeme s předními akreditovanými laboratořemi. Jedná se zejména o hormonální profil (diagnostika Cushingova syndromu, hypotyreóza u psů, hypertyreóza u koček), stanovení žlučových kyselin při diagnostice portosystémových onemocněních.


Druhou rozsáhlou oblastí laboratorní diagnostiky je vyšetření moči.
V naší ordinaci provádíme standartně screeningové vyšetření moči močovým papírkem, mikroskopické vyšetření močového sedimentu a vyšetření moči refraktometrem.

Vyšetření močových konkrementů (močových kamenů a stanovení poměru kortisol /kreatinin při diagnostice Cushingova syndromu provádí smluvní laboratoře.

Vyšetření mozkomíšního moku pro nás vyhotoví specializováná laboratoř, který provede také interpretaci výsledků

Dále provádí odběr vzorků DNA pro ověření paternity a dědičnosti některých onemocnění